Atsižvelgiant, kad dar šių metų pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija inicijavo greitosios medicinos pagalbos reformą – centralizaciją, kinta ir Trakų greitosios medicinos pagalbos valdymas. Pagalba bus teikiama kaip ir lig šiol, tačiau ji tiesiogiai bus pavaldi Vilniui.
Kitąmet, nuo kovo 1 d., greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo funkcija Trakų rajono savivaldybėje ir būtinas šiai funkcijai vykdyti turtas bus perduoti Vilniaus miesto savivaldybei, viešajai įstaigai „Greitosios medicinos pagalbos stotis“.
Šia reforma yra siekiama optimizuoti valdymą, bendros sistemos aprūpinimą, koordinavimą, tačiau greitosios medicinos pagalbos brigada kaip ir iki šiol lieka Trakų rajone. Centralizavus ir perdavus greitosios medicinos pagalbos funkciją, brigados bus aprūpintos atnaujinta, modernesne įranga, medicinos darbuotojai turės didesnes galimybes dalyvauti bendruose kvalifikacijos kėlimo mokymuose ir pan. Svarbu tai, kad bus efektyvinamas greitųjų medicinos paslaugų teikimas rajone užtikrinant, kad laikas nuo iškvietimo užregistravimo iki pirmos medicinos pagalbos teikimo gyvybei grėsmingais atvejais pradžios mieste būtų iki 10–15 min., kaime – iki 20–25 min.
Nuo 2012 m. sausio 1 d. greitosios medicinos pagalbos kvietimus iš Trakų miesto bei rajono gyventojų priima ir juos Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos brigadoms perduoda Vilniaus miesto savivaldybės Greitosios medicinos pagalbos stotis (dispečerinė). Tokiu pat principu turėtų būti centralizuojamos ir GMP brigadų paslaugos, kuomet priimdamas kvietimą GMP dispečeris ir iš karto matydamas, kuri GMP brigada suspėtų nuvykti iki kvietimo vietos ir laiku pacientui suteiktų pagalbą, galėtų kvietimą perduoti šiuo metu veikiančioms Vilniaus miesto savivaldybės GMP brigadoms. Tai ypač aktualu sprendžiant teritorijos, esančios už Lentvario geležinkelio pervažos, aptarnavimui. Tikėtina, kad centralizavus GMP brigadų darbą, atsirastų galimybė vieną GMP pastotę vienai brigadai steigti Rūdiškėse.
„Šis greitosios medicinos paslaugų centralizavimas – funkcijos perdavimas Vilniaus miesto savivaldybei – padės optimizuoti šios svarbios paslaugos suteikimą (operatyvumą) ir jos kokybę Trakų rajono gyventojams“, – sakė Trakų PSPC direktorė Ramutė Malčienė.
Trakų rajono savivaldybės informacija