*alt_site_homepage_image*

Pagerbtas pasieniečio Gintaro Žagunio atminimas

Naujienos

„Aušra jau žadino pasienio postą – jau saulė kilo kruvina. Dar vieną sūnų Lietuvos – pakirto niekšiška ranka“.

Gegužės 19 dieną sukanka 30 metų, kai pasienyje su Baltarusija esančiame Šalčininkų rajono Krakūnų kaime tarnybos metu buvo nužudytas beginklis Dieveniškių patrulių tarnybos baro pamainos viršininkas Gintaras Žagunis – pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo vykdydamas savo pareigas žuvęs pasienietis.

Trečiadienio rytą Vilniaus arkikatedroje vyko šventosios mišios, ant G. Žagunio kapo Antakalnio kapinėse buvo padėta gėlių. Dalyvavo Gintaro Žagunio sesuo Ramunė Grudzinskienė, Pasieniečių klubo nariai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovybė, Vilniaus pasienio rinktinės vadas Darius Škarnulis, rinktinės bendruomenės pareigūnė Justyna Kondratovič.

Vilniaus pasienio rinktinėje gegužės mėnesį eksponuojama Trakų viešosios bibliotekos paruošta virtuali paroda kraštiečiui Gintarui Žaguniui atminti.

Trečiadienį vidurdienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje ir visuose rinktinės padaliniuose, įskaitant kontrolės punktus ir tarnybos vietas prie Lietuvos fizinės sienos, pasieniečiai Gintaro atminimą pagerbė tylos minute.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės informacija 

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image