Kai birželio 7 dieną savo bibliotekoje paskelbėme oficialų vasarinio sezono „Vasara su knyga“ atidarymą, žadėjome, kad mūsų vasaroje netrūks nei nuotykių, nei smagių žaidimų, nei šėlionių, nei gryno oro... nei knygų. Ir, rugsėjui pasibeldus į nosis, skubame pasidžiaugti – taip ir buvo.
Vasara su knyga buvo fantastiška. Galim pasidžiaugti pavykusiais garsiniais skaitymais. Tai: Yann Walcker ir Romain Mennetrier skaityta knygos ištrauka „Klotilda vyksta į vasaros stovyklą“, Vytauto Račicko novelė „Šokoladas iki pirmadienio“, Rob Scotton „Katinėlis Juodis kepa tortą“, „Katinėlis Juodis. Noriu ledų!“, ištrauka iš Loretos Girdzijauskienės knygos „Pasakos iš Bumbulinio daržo“. Linksminom, skatinom, kūrėm, svajojom ir džiuginom... nes vasara – džiaugsmas! Ir taškas.
Skaitydami knygas skatinome prisijungti prie jau šeštą kartą vykstančio skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ ir įveikti penkias užduotis. Šiais metais „Vasaros skaitymo iššūkis“ teigė, kad „knyga – vasaros desertas“. Rūdiškių biblioteka sveikina visus savo 44 dalyvius, įveikusius šį iššūkį ir linki sėkmės prizų dalybose. O jeigu ten nepasiseks, nusiminti neverta, bus ir vasarų, ir iššūkių.
Šią vasarą Rūdiškių bibliotekoje pelnytai karaliavo ir katinėlis Juodis. O mažieji jį puikiai pažįsta. Kai 2008 metais pasirodė anglų rašytojo Rob Scotton serija apie Juodį anglų kalba, labai greitai ir Lietuvoje atsirado knygučių serija apie Juodį. Ir šiandien mes jau turime 11 gražių, juokingų, nuotaikingų istorijų apie šį personažą. Tad, norėdami paskatinti mažuosius atsiversti knygą, sukūrėme vaizdo įrašą, kuriame kvietėme į biblioteką užsukti, apžiūrėti parodą apie katinėlį Juodį, o paskui, priėjus prie bibliotekininkės, ištarti žodžius „Juodis prašė“. Tai buvo slaptažodis, kurį išgirdus bibliotekininkė kartu su vaiku eina piešti Juodžio arba jo draugų portretą su vaškinėmis kreidelėmis.
Smagus žaidimas pasiteisino, suteikęs malonių potyrių veiklose su mažaisiais. O piešinių paroda dar ilgai primins smagias ir karštas vasaros akimirkas. Na, o šios vasaros su knyga kulminacija galime drąsiai pavadinti susitikimą su rašytoja Loreta Girdzijauskiene. „Pasakos iš Bumbulinio daržo“ kvietė ir skaityti, ir sveikai valgyti. Du viename – ir sotūs, ir patenkinti. Šiandien – atsisveikiname, pamojuojame išeinančiai vasarai ir tariame: lauksime SUGRĮŽTANT. Su naujais karštais iššūkiais, naujom ir įdomiom veiklom bei skaitymo malonumais.
Danguolė Paliulienė
Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė