*alt_site_homepage_image*

Trakus garsina ir tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS BALTICUM

Naujienos

Šį savaitgalį Trakuose baigiasi visą savaitę meno mylėtojus džiuginęs II tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS BALTICUM. Rugsėjo 11 d. festivalio gerbėjai Trakų kultūros rūmuose dar matys Lenkijos Žešuvo miesto Vandos Semaškovos teatro premjerą „Vyšnių sodas“, rugsėjo 12-ąją – klausysis Julijos ir Stanislavo Lopušynskių dueto koncerto Trakų bazilikoje.

Festivalio tikslas – plėtoti kultūrinį bendradarbiavimą bei kultūrinius mainus tarp įvairių šalių profesionalių teatrų ir menininkų. Šis festivalis išaugo iš pernai Trakuose – 2020 metų Lietuvos   kultūros sostinėje – vykusio meno festivalio TRANS/MISIJOS, kurį yra inicijavę Lenkijos miesto Žešuvo teatralai ir kultūros lauko atstovai.  Pats pirmasis TRANS/MISIJŲ festivalis buvo surengtas 2018 m. Žešuve, 2019-aisiais – Salovakijos mieste Košicėje ir pernai – Lietuvoje, Trakuose.

II tarptautinį menų festivalį TRANS/MISIJOS BALTICUM globoja Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys, Seimo narė Edita Rudelienė bei Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai einanti mero pareigas, Marija Puč. Festivalio rengėjai – Trakų kultūros rūmai, direktorius Edvardas Keizik.

Tarptautinis menų festivalis iškilmingai buvo atidarytas rugsėjo 5-ąją Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje. II tarptautiniame menų festivalyje „TRANS/MISIJOS BALTICUM“ per 8 dienas buvo surengta per  20 profesionalaus meno renginių (spektaklių, koncertų, parodų atidarymų), kuriuose pasirodė  apie 200 dalyvių iš Lietuvos bei užsienio šalių. Renginiai vyko pačiose įvairiausiose meno erdvėse Trakuose ir Vilniuje. Festivalis sulaukė apie 4000 žiūrovų – vietinių gyventojų ir miesto svečių.

„Džiaugiamės, kad rajono kultūros gyvenimas praturtėjo solidžiu taptautiniu menų festivaliu, kuris garsina mūsų daugiataučius Trakus. Per meno projektus geriau pažįstame vieni kitus, įgyjame tarptautinių pažinčių ir patirčių. Atskleidžiame, ką turime geriausia, praplečiame akiratį per tarptautinius kultūrinius mainus“, – savo mintimis dalijosi viena iš festivalio globėjų, rajono savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai einanti mero pareigas, Marija Puč.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje festivalio organizatorius ir dalyvius sveikino rajono savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai einanti mero pareigas, Marija Puč.

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image